Vlastníme klubovnu na velikém pozemku při úpatí Medláneckého kopce ze strany městské části Brno-Žabovřesky. Této městské části pozemek i patří a jsme moc rádi, že nás tam už několik desetiletí nechvájí. Staráme se o něj i o klubovnu jak nejlépe dokážeme. Areál a jeho vybavení sdílíme s Lesní školkou Lištička.

V areálu je krom volného prostranství, které lze využívat ke hrám, i plno zakoutí a staveb, které bohatě využíváme.

Klubovna

Klubovna je hlavní stavbou v celém areálu. Bez ní by nešlo provozovat veškeré oddílové činnosti. V létě se v ní dá schovat před sluncem, v zimě je tam teplo. Můžeme využívat jednotlivé klubovny, kuchyňku, šatny, toalety, sklady... Je postavená ze stavebních buněk a odtud taky dostala svůj název - Buňky.

Lesní školka

Klubovnu už několik let pronajímáme lesní školce Lištička. Jsme rádi, že ji v areálu máme a snažíme se respektovat jejich potřeby. Z toho důvodu není možné klubovnu pronajmout v pracovní dny v dopoledních a poledních hodinách. Výjimkou jsou samozřejmě prázdniny, pokud ale zrovna neprobíhá příměstský tábor.

Pergola

Po klubovně jde zřejmě o druhou nejvyužívanější stavbu. Je v majetku lesní školky, ale samozřejmě když je v ní volno, tak ji může využívat kdokoliv.

Hřiště

Hned u pergoly je velké hřiště, které svojí plochou zabírá největší část areálu. V současné době (jaro 2023) stojí na obou jeho stranách dvě týpí, které patří MŠ Lištička, ale s jejich využíváním je to obdobné, jako s pergolou - když jsou volná, tak je můžeme využívat.

Ohniště

Kolem ohniště jsou lavičky pro cca 20 - 30 lidí. Pokud byste jej chtěli při pronájmu využít, tak si dřevo si budete muset sehnat vlastní. Častokrát stačí vyjít horní brankou z areálu do přilehlého lesa a posbírat prořezané větve.

Ovčí ohrada

Máme v areálu i menší zvířata, jako třeba králíky a morčata. Těm ale stačí kotec a malý výběh. Dvou ovečkám by to nestačilo, takže mají velkoryse velkou ohradu. Jsou šikovné, takže plot pro ně není překážkou. Pokud jsou tedy v areálu samy, tak si chodí kam se jim zachce. Když v areálu někdo je, tak jsou u sebe doma. Snažíme se je tam rušit co nejméně a jenom jim doplňujeme vodu a krmení. Patří k lesní školce, stejně zbylá zvířátka.

Garáž

Ta je téměř celoročně využívána. Není tedy možné si ji půjčit ani krátkodobě.

Kompost

Všechen biologický "odpad", který na klubovně vznikne končí na některém z kompostů. Produkt je pak používán na hnojení záhonků.

Stůl a lavice

V areálu je mnoho míst, kam se dá sednout. Jedním z nich je i osamocený stůl a dvě lavice. Je celoročně na slunci, takže v létě je spíš za trest. Na jaře a na podzim jde ale o moc příjemné posezení.

 

 
View the embedded image gallery online at:
https://vlcibrno.cz/informace/33-klubovna-bunky#sigProId40838be8ef