Datum začátku akce: 19.05.2020
Datum konce akce: 19.05.2020

Rok s rokem se sešel, a my se v hojném počtu vypravili na tradiční sraz PTO. Dobrodružství nás čekalo hned na cestě tam, kdy jsme se museli ještě s jiným oddílem vměstnat do malého autobusu. I přes nepohodlnou cestu jsme v pořádku dorazili na smluvené místo. Celí natěšení a zvědaví na to co nás čeká.

Letos se akce konala v kempu Moře, u rybníku Řeka. Přijeli jsme večer, takže na průzkum okolí nezbylo moc času. Rozbili jsme tábor, něco lehkého snědli, a odebrali jsme se ke spánku abychom načerpali síly na zítřejší nabytý program.

Letošní SPTO se neslo ve znamení stavby mostu. Každý oddíl si vybral několik stavitelů, kteří dostali samotnou stavbu na starost, a zbytek se volně pohyboval po stanovištích a sbíral peníze, za které se po sléze kupovali suroviny na most. Premisa motivace byla postavena na tom, že je třeba vystavět most který udrží co nejtěžší vojsko. Peníze co nebyly využity na most, se pak měnili za zmíněné vojáky kteří sloužili jako finální skóre.

Program byl opravdu nabytý, a krom výše zmíněného se hrál ještě turnaj v přehazované a v piškvorkách. Našim dětem se v obojím dařilo, a v piškvorkách dokonce vybojovali první místo! Večerní diskotéka byla pak jen třešničkou na dortu nadupaného dne, plného zábavy a soutěží.

Další den se pak vyhodnocovala hlavní hra. V té jsme sice nevyhráli, ale naše konstrukce byla jedna z nejhezčích. Našim klukům se tak líbila že si ji dovezli celou cestu až do Brna, kde si ji vystavili na klubovně. Pak už zbývalo jen zabalit a vyrazit domů, plni zážitků a nových známostí, jak to po každém správném SPTO má být!

Kryštof "Rejža" Čepl