Jsme pionýrská tábornická skupina působící v Brně – Žabovřeskách s již pětapadesátiletou tradicí. V rámci naší činnosti nabízíme holkám a klukům od 6 do 14 let aktivní trávení volného času. Dětem se snažíme vykouzlit úsměv na tváři, pomoct poznat opravdová přátelství a zažít taková dobrodružství, na které budou rády vzpomínat celý svůj život.

V naší skupině 11. PS Vlci působí jeden oddíl a to 11. PTO Iktómi.

CO DĚLÁME

Během školního roku se každý týden scházíme na schůzkách v naší klubovně, společně vyrážíme na spoustu výletů a těšíme se na léto, kdy se všichni potkáme na čtrnáctidenním táboře v jižních Čechách.

Náš tým sehraných vedoucích a instruktorů se snaží dětem smysluplně a zábavně vyplnit volný čas. Všechny naše akce jsou zaměřeny na poznávání přírody, turistiku a tábornictví - pobyt v přírodě, sportovní a kulturně - poznávací aktivity. Dále je taky náš oddíl zaměřený na Indiány a všechno kolem nich.

KLUBOVNA

Naše klubovna se nachází nad křižovatkou Kroftova-Štursova-Hlavní. Jezdí k nám, na zastávku Štursova, autobus 44 (ze směru od Králova Pole), autobus 84 (ze směru od Pisárek), autobus 67, trolejbusy 30 a 36 a pokud se chcete kousek projít, můžete jet i trolejbusem 34 na zastávku Přívrat a po Kroftově sejít dolů nebo jet tramvají 3 nebo 11 na zastávku Rosického náměstí a jít k nám do kopečka po Štursově.

DĚKUJEME

Jelikož členské příspěvky nepokryjí ani základní výdaje potřebné na chod skupiny, děkujeme tímto všem níže uvedeným organizacím a firmám za finanční nebo hmotnou pomoc.

              

 

Obrovské díky patří těm z Vás, kteří nám pomáháte nejen morálně, ale i svým časem, kdy přiložíte ruku k dílu při konkrétních pracích a opravách. Bez Vás by vše bylo mnohem těžší. Děkujeme.

Naši klubovnu v Brně i tábořiště v Lipnici v Jižních Čechách se snažíme stále obnovovat a vylepšovat - nechceme stát na místě, ale stále se posouvat vpřed. Bohužel to jde pomalu, protože klubovna i tábořiště slouží již pěknou řádku let a obě by potřebovaly generální opravu, na kterou se nám nedostává potřebných financí. Nicméně stále hledáme zdroje a díky nim se nám daří alespoň nejnutnější opravy.

V roce 2019 jsme získali dotace od městské části Brno-Žabovřesky a díky nim jsme vyměnili a opravili elektroinstalaci v celé klubovně.

V roce 2017 jsme díky dotacím z městské části Brno - Žabovřesky na tábořišti zbourali starou kuchyni a postavili novou. V roce 2018 jsme postavili cihlová kamna.

V areálu klubovny jsme díky dotacím od Magistrátu města Brna postavili novou venkovní učebnu - pergolu a pořídili krásnou Věž poznání, se kterou si děti velmi rády hrají. Do klubovny se nám zase podařilo díky finančnímu daru od Lesů ČR pořídit nový nábytek - dřevěné stoly, židle, skříně na materiál, dřevěné pomůcky a také stoly a lavice do pergoly.

Děkujeme všem našim sponzorům, příznivcům i těm, kteří nám pomáhají s opravami. Velmi si toho ceníme.

Pionýr z.s. - 11. PS Vlci
Haasova 41,
616 00 Brno
IČO: 64328945
Datová schránka: zg77fv3
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Klubovna
Kroftova 108
Na mapě...

Adresa na letní tábor
11.PTO Iktómi
Český Rudolec – Lipnice
380 01 pošta Dačice
okr. Jindřichův Hradec
Na mapě...

Všichni vedoucí jsou vyškoleni pro práci s dětmi a mají zkoušky akreditované MŠMT. Většina vedoucích v oddíle vyrostla a nadále tak udržuje povědomí tradice, základních hodnot skupiny.  

 

Danka Chaloupková - Vedoucí družiny Oglala

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mob.: +420 776 198 160

 

 

 

Milan "Šestka" Vlahovič - Vedoucí 11. PS Vlci a vedoucí družiny Mnikonžu

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mob.: +420 776 700 724

K pionýru jsem se dostal coby žák druhé třídy ZŠ. Nebyla to 11. PS Vlci, ale PS Tažní ptáci. Odešel jsem odtam v období puberty, což mne mrzí. Na druhou stranu jsem se ale o pár let později dostal sem, kde jsem se po mnoha letech rádcování stal vedoucím 11. PTO Iktómi.

Absolvoval jsem instruktorák, kurz oddílového vedoucího a kurz hlavního vedoucího dětského tábora. Jinak těžím ze zkušeností s výchovou svých tří dětí, které byly mým hlavním motivem k založení oddílu.

Indiáni jsou můj hlavní koníček.

  

 

Dominik Hanzelín - Vedoucí 11. PTO Iktómi a vedoucí družiny Hunkpapa

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +420 739 082 151

Do pionýru chodím už od 7 let. I když jsem měl v období puberty chuť skupinu opustil, nakonec jsem zůstal a jsem za to rád. Naučil jsem se totiž spoustu užitečných tábornických dovedností. Od 15 let jsem pomáhal vedoucím s vedením dětí, v 16 jsem splnil instruktorský kurz a dnes vedu chlapeckou družinou.

 

 

Kryštof "Rejža" Čepl - Instruktor

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: 604 745 480

Do oddílu chodím už šestým rokem. Zažil jsem tu spoustu zábavy a momentálně v oddíle působím jako rádce u družinky mladších kluků. Studuji bezpečnostně právní činnost na střední škole a mým snem je stát se policistou. Mezi mé koníčky patří táboření, fantasy a Sci-fi, metalová muzika a střelectví.

 

 

   Linda "Ovce" Ráheľová - Zástupce vedoucího 11. PTO Iktómi a vedoucí družiny Sihasapa

   E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   Tel.: 777 964 032