Plán akcí školní rok 2019/2020

 

13. – 15. 9. 2019        Setkání PP                      Vedení

27. – 29. 9. 2019        Zahajovací výprava            Členové

28. 9. 2019                55. Výročí PS                  Veřejnost

5. 10. 2019                 Lakros                             Členové

18. – 20. 10. 2019       KOV                                 Vedení 

25. – 30. 10. 2019       Podzimní prázdniny           Členové

15. – 17. 11. 2019       CVVZ                                Vedení

Listopad                    družinové výpravy             Členové

21. 12. 2019               Slunovrat                         Členové

18. 1.2020                  Lednová výprava              Členové

15. – 22. 2. 2020         Jaráky                             Členové

13. – 15. 3. 2020         Pow wow                         Členové

25. 4. 2020                 Setonův závod                  Členové

7. – 10. 5. 2020           Puťák                              Členové

5. – 7. 6. 2020            RESET                              Členové

                                Závěrečná výprava            Členové

26. – 28.6. 2020        Stavěčka                          Veřejnost

29. 6. – 3.7. 2020         Hlídání tábora                    Vedení

3. – 5. 7. 2020         Stavěčka II                       Veřejnost

5. – 25.7.2020          Tábor                                Členové

Jsme pionýrská tábornická skupina působící v Brně – Žabovřeskách s již pětapadesátiletou tradicí. V rámci naší činnosti nabízíme holkám a klukům od 6 do 14 let aktivní trávení volného času. Dětem se snažíme vykouzlit úsměv na tváři, pomoct poznat opravdová přátelství a zažít taková dobrodružství, na které budou rády vzpomínat celý svůj život.

V naší skupině 11. PS Vlci působí jeden oddíl a to 11. PTO Iktómi.

CO DĚLÁME

Během školního roku se každý týden scházíme na schůzkách v naší klubovně, společně vyrážíme na spoustu výletů a těšíme se na léto, kdy se všichni potkáme na čtrnáctidenním táboře v jižních Čechách.

Náš tým sehraných vedoucích a instruktorů se snaží dětem smysluplně a zábavně vyplnit volný čas. Všechny naše akce jsou zaměřeny na poznávání přírody, turistiku a tábornictví - pobyt v přírodě, sportovní a kulturně - poznávací aktivity. Dále je taky náš oddíl zaměřený na Indiány a všechno kolem nich.

KLUBOVNA

Naše klubovna se nachází nad křižovatkou Kroftova-Štursova-Hlavní. Jezdí k nám, na zastávku Štursova, autobus 44 (ze směru od Králova Pole), autobus 84 (ze směru od Pisárek), autobus 67, trolejbusy 30 a 36 a pokud se chcete kousek projít, můžete jet i trolejbusem 34 na zastávku Přívrat a po Kroftově sejít dolů nebo jet tramvají 3 nebo 11 na zastávku Rosického náměstí a jít k nám do kopečka po Štursově.

DĚKUJEME

Jelikož členské příspěvky nepokryjí ani základní výdaje potřebné na chod skupiny, děkujeme tímto všem níže uvedeným organizacím a firmám za finanční nebo hmotnou pomoc.

              

 

Obrovské díky patří těm z Vás, kteří nám pomáháte nejen morálně, ale i svým časem, kdy přiložíte ruku k dílu při konkrétních pracích a opravách. Bez Vás by vše bylo mnohem těžší. Děkujeme.

Naši klubovnu v Brně i tábořiště v Lipnici v Jižních Čechách se snažíme stále obnovovat a vylepšovat - nechceme stát na místě, ale stále se posouvat vpřed. Bohužel to jde pomalu, protože klubovna i tábořiště slouží již pěknou řádku let a obě by potřebovaly generální opravu, na kterou se nám nedostává potřebných financí. Nicméně stále hledáme zdroje a díky nim se nám daří alespoň nejnutnější opravy.

V roce 2019 jsme získali dotace od městské části Brno-Žabovřesky a díky nim jsme vyměnili a opravili elektroinstalaci v celé klubovně.

V roce 2017 jsme díky dotacím z městské části Brno - Žabovřesky na tábořišti zbourali starou kuchyni a postavili novou. V roce 2018 jsme postavili cihlová kamna.

V areálu klubovny jsme díky dotacím od Magistrátu města Brna postavili novou venkovní učebnu - pergolu a pořídili krásnou Věž poznání, se kterou si děti velmi rády hrají. Do klubovny se nám zase podařilo díky finančnímu daru od Lesů ČR pořídit nový nábytek - dřevěné stoly, židle, skříně na materiál, dřevěné pomůcky a také stoly a lavice do pergoly.

Děkujeme všem našim sponzorům, příznivcům i těm, kteří nám pomáhají s opravami. Velmi si toho ceníme.

Všichni vedoucí jsou vyškoleni pro práci s dětmi a mají zkoušky akreditované MŠMT. Většina vedoucích v oddíle vyrostla a nadále tak udržuje povědomí tradice, základních hodnot skupiny.

Pionýr z.s. - 11. PS Vlci
Haasova 41,
616 00 Brno
IČO: 64328945

Adresa na letní tábor
11.PTO Iktómi
Český Rudolec – Lipnice
380 01 pošta Dačice
okr. Jindřichův Hradec

 

 

Danka Chaloupková - Hlavní vedoucí PS

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mob.: +420 776 198 160

 

 

 

Milan "Šestka" Vlahovič - Vedoucí 11.PTO Iktómi

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mob.: +420 776 700 724

K pionýru jsem se dostal coby žák druhé třídy ZŠ. Nebyla to 11. PS Vlci, ale PS Tažní ptáci. Odešel jsem odtam v období puberty, což mne mrzí. Na druhou stranu jsem se ale o pár let později dostal sem, kde jsem se po mnoha letech rádcování stal vedoucím 11. PTO Iktómi.

Absolvoval jsem instruktorák, kurz oddílového vedoucího a kurz hlavního vedoucího dětského tábora. Jinak těžím ze zkušeností s výchovou svých tří dětí, které byly mým hlavním motivem k založení oddílu.

Indiáni jsou můj hlavní koníček.

 

Gába Hladůvková - Hospodářka

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Se skupinou jsem spjata od svých 7 let, prošla jsem fázemi dítě, rádce, oddílový vedoucí. V dospělosti jsem se odstěhovala do Zlína, tak jsem na čas činnost přerušila. V loňském roce jsem i s dcerou naskočila zpět a v současné době mám na starosti hospodaření a na vícedenních akcích spokojenost bříšek účastníků. :) Absolvovala jsem kurzy Respektovat a být respektován a Efektivní rodičovství. Ve volném čase lektoruji kurzy týkající se stravování dětí, miluji knihy, pohyb - turistiku, kolo, lyže, potápění...

 

Na obrázku může být: 1 osoba, stojí, strom, boty a venku

Doubravka Palasová - Instruktorka

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: 774 021 546

Do oddílu jsem se dostala teprve před dvěma roky. Když jsem byla mladší chodila jsem do skautu, ale pak jsem odešla a o pár let později mě do oddílu přivedl kamarád. V oddíle teď působím jako rádce u družinky. Jinak mám ráda přírodu a výlety do ní, taky ráda čtu. Absolvovala jsem kurz instruktora.

 

Anna Kytlicová - Instruktorka

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

K pionýru jsem se dostala přes bratra v 6 letech, začala chodit na schůzky, na výpravy a jezdit na tábory. Později jsem si uvědomila, ze až budu starší bych chtěla vest děti, pracovat s nimi a učit je nové věci. Teď se mi to konečně podařilo. Úspešně jsem si udělala instruktorský kurz a začala vest družinku holčiček. Studuji na Gymnáziu Křenová a i přes haldu učení a časté nechuti se na holky vždy těším :)).

 

 

Dominik Hanzelín - Instruktor (Vedoucí chlapecké družinky)

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +420 739 082 151

Do pionýru chodím už od 7 let. I když jsem měl v období puberty chuť skupinu opustil, nakonec jsem zůstal a jsem za to rád. Naučil jsem se totiž spoustu užitečných tábornických dovedností. Od 15 let jsem pomáhal vedoucím s vedením dětí, v 16 jsem splnil instruktorský kurz a dnes vedu chlapeckou družinou.

 

 

Kryštof "Rejža" Čepl - Instruktor

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: 604 745 480

Do oddílu chodím už šestým rokem. Zažil jsem tu spoustu zábavy a momentálně v oddíle působím jako rádce u družinky mladších kluků. Studuji bezpečnostně právní činnost na střední škole a mým snem je stát se policistou. Mezi mé koníčky patří táboření, fantasy a Sci-fi, metalová muzika a střelectví.

 

 

   Linda "Ovce" Ráheľová - Instruktorka

   E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   Tel.: 777 964 032

 

 

 

Martina “Koloušek” Mráková - Instruktorka

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: 735 073 530

Oddílovou členkou jsem už šest let. Také jsem prošla instruktorským kurzem a povedu nově vznikající družinku. Práce s dětmi mě baví, stejně jako pobyt v přírodě a tábornictví. Mezi mé další zájmy patří čtení, botanika a programování. Studuji na Gymnáziu Brno Vídeňská.