Kronika a zprávy z akcí

Datum začátku akce: 19.05.2020
Datum konce akce: 19.05.2020

Rok s rokem se sešel, a my se v hojném počtu vypravili na tradiční sraz PTO. Dobrodružství nás čekalo hned na cestě tam, kdy jsme se museli ještě s jiným oddílem vměstnat do malého autobusu. I přes nepohodlnou cestu jsme v pořádku dorazili na smluvené místo. Celí natěšení a zvědaví na to co nás čeká.

Datum začátku akce: 19.02.2020
Datum konce akce: 19.02.2020

Protože letos na nás vyšel pozdní termín, tak jsme si řekli, že stejně asi nebude sníh, tedy že pojedeme někam bez lyží. Původně bylo v plánu jet na Slovensko. Nepodařilo se nám ale najít ubytování, které by nám vyhovovalo. Nakonec jsme tedy jeli do jižních Čech - vesnice Mezholezy. Ubytováni jsme byli v krásně opravené základně asociace TOM.

Datum začátku akce: 21.11.2019
Datum konce akce: 23.11.2019

Chtěli jsme před zimou ještě udělat vandrovací výpravu a myslím, že se to celkem povedlo. Počasí bylo přiměřeně drsné, pár věcí nevyšlo podle plánu, ale nakonec dopadly dobře, takže to mělo všechny atributy akce, na kterou budou snad všichni zúčastnění dlouho vzpomínat.

Datum začátku akce: 24.10.2019
Datum konce akce: 29.10.2019

Akce se konala v říjnu 2019, ve dnech 25. (pátek) až 30. (středa).

Tentokrát jsme se za zážitky vydali na České a Slovenské pomezí do kopcovité krajiny Bílých Karpat. K výletům lákalo nejen nádherné okolí, ale především shovívavé počasí, které nás prvních pár dní šetřilo. Nakonec se vytáhlo i s trochou zimy, ale to už k říjnu a horám prostě patří. A nám to ve výletování rozhodně nezabránilo. Abychom se neuchodili, občas jsme si pro změnu zaběhali při hrách jako Noemova archa nebo Dostavníky. Šikovné ruce zase děti zaměstnaly výrobou podzimních mandal a barvením triček.

Podzimky letos organizovala hlavně Gabča, která nejenže se piplala s každou maličkostí, ale dala dohromady krásně fungující celek, za což jí patří obrovský dík. A poděkování si určitě zaslouží i všichni pomocníci, kteří plánovali, účastnili se, dokumentovali, vozili materiál a vůbec můžou za to, že všechno správně šlapalo.